Juwenalia 2015

dnia

Splash of colors

Holi jest to święto radości i wiosny obchodzone w Azji, a dokładnie w Indiach. Rozpoczyna się w dniu pełni księżyca miesiąca phalguna. Polega na śpiewie, tańcach oraz wzajemnym obrzucaniu się kolorowymi barwnikami. Festiwal trwa kilka dni i jest to czas przebaczenia win, godzenia się ze starymi wrogami oraz zapominania o dawnych sprzeczkach.

Europejczykom bardzo spodobał się pomysł, więc postanowili zorganizować swoją wersję. Oczywiście nie zabrakło tego wydarzenia w Polsce. Od paru lat mamy do czynienia z Festiwalem Kolorów. Niestety omijał on wielkim łukiem Szczecin, dlatego mieszkańcy stworzyli własną wariację – tak powstało Splash of Colours.

Juwenalia okazały się idealnym momentem. Udało zebrać dość liczną grupę młodych ludzi, którzy wyrzucili kolorowy proszek. Efekt zdumiewający! Zresztą sami zobaczcie;)

Oprócz najbardziej wyczekiwanej atrakcji, czyli tęczowej chmury, mogliśmy bawić się w rytmie muzyki elektronicznej. A kiedy koncerty się skończyły, zawsze można było kontynuować imprezę w klubie – Patio.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s