Dia del Amigo

dnia

Dnia 30 lipca obchodzi się Międzynarodowe Dzień Przyjaźni. Chociaż w Polsce nie za dużo o nim wiadomo to w Paragwaju jest ono powszechnie świętowane. Właśnie  jeden z mieszkańców tego państwa, dr Ramón Artemio Bracho, przyczynił się do uznania go przez ONZ za oficjalne święto. 

Paragwajczycy słyną z tego, że są wyjątkowo przyjaznym i ciepłym narodem.  Uwielbiają dzielić się wszystkim, zwłaszcza tereré. Zawsze pomogą, zaopiekują się Tobą oraz nie pozwolą Ci opuścić kraju bez upominku. Tak, uwielbiają dawać prezenty! Nic więc dziwnego, że świętem narodowym jest właśnie Dia del Amigo.

Jest to wielkie wydarzenie. Wszyscy mieszkańcy tego kraju wychodzą na ulicę by świętować. Organizowane są imprezy trwające do samego rana. Tego dnia wszyscy się spotykają by dzielić się jedzeniem, piciem i obdarować swoich znajomych prezentami. Nie jest to obowiązkowe, jednak czasem niektórzy lubią organizować tzw. wymianę białych słoni („amigo invisible”). Nie chodzi o to, aby podarunki były kosztowne czy duże. Raczej należy skupić się na geście, a wiadomo, że najlepsze są takie robione własnoręcznie;)

Co zrobić jeżeli nie jesteśmy wstanie wziąć udział w spotkaniu? Należy pamiętać, aby życzyć przyjaciołom „feliz dia del amigo”!

Ekipa ze szpitala…

IMG_20160730_144326

…i ekipa z wymiany:)

IMG_20160730_145755

Może tez powinniśmy zacząć świętować Dzień Przyjaźni?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s