Spontaniczna decyzja

A może tak Węgry?

Czasem jest tak, że spontanicznie podjęta decyzja okazuje się lepsza niż sami mogliśmy się spodziewać.  Podróżujemy już z Pati trzy lata i mamy umowę, że co roku inna z nas wybiera państwo, do którego pojedziemy (oczywiście negocjacje nie są zabronione, nie ma nic gorszego niż niezadowolona towarzyszka podróży!). Tym razem, już kilka miesięcy wcześniej było postanowione, że jedziemy do Włoch – jednak przed wakacjami okazało się, że musimy zmienić trochę swoje plany i wybrać kraj trochę mniejszy i tańszy.

Już na wstępie zdecydowałyśmy, że obierzemy kierunek południowy, teraz zostało tylko wybrać państwo. A nie był to łatwy wybór! Do Europy Południowe należy dużo ciekawych i względnie niedrogich dla nas państw ( czyli ceny porównywalne do tych w Polsce, choć zdarza się, że jest  taniej). Po otworzeniu mapy Europy i wykluczeniu krajów, w których już byłyśmy ( czyli Słowenii, Słowacji, Chorwacji i Grecji), nasze zainteresowanie przykuły Węgry. Jeszcze szybko krótki research w internecie na temat cen i kosztów podróży i decyzja została podjęta. Niestety na rezerwacje tanich lotów było już za późno, ale znalazłyśmy tani dojazd autokarowy z Krakowa – 7 godzin. Uznałyśmy, że tyle wytrzymamy, choć po poprzednich wakacjach została nam (a przynajmniej mi) lekka autokarowa trauma ( ponad 24 godz. w podróży do Splitu to nie żarty).

Jedno mogę powiedzieć – naprawdę nie żałuje, że tam pojechałyśmy! Spędziłyśmy niestety z braku czasu tylko tydzień, ale tyle wystarczyło Węgrom, żeby  nas zauroczyć i chętnie tam jeszcze kiedyś wrócę mając do dyspozycji więcej czasu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s